0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 33 пациенти, вкупно се лекуваaт 262

Во изминатите 24 часа во ковид - центрите во Скопје се хоспитализрани 33 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 262 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close