0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 27 пациенти, вкупно се лекуваат 459

Во изминатите 24 часа во ковид - центрите во Скопје се хоспитализирани 27 пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 459 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close