0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 16 пациенти, вкупно се лекуваaт 240

Во изминатите 24 часа во ковид - центрите во Скопје се хоспитализрани 16 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 240 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close