0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа е хоспитализиран 41 пациент, а вкупно се лекуваат 445

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје е хоспитализран 41 нов пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 445 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close