0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Во ковид-центрите се лекуваат вкупно 194 пациенти, слободни се 530 болнички кревети

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 123 пациенти сомнителни и потврдени за Ковид-19, во главниот град се лекуваат вкупно 71 лице. Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани пет нови пациенти. Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 194 и има околу 530 празни болнички кревети во ковид-центрите, информира Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close