БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Косово речиси 200 новозаразени

Во Косово во последните 24 часа се регистрирани три нови жртви на Ковид-19, така што бројката на лица кои починале како последица на епидемијата сега изнесува 669.

Back to top button
Close
Close