Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Косово приведени уште тројца полицајци

Полицискиот инпекторат на Косово (ПИК) и истражители од истражното одделение, во соработка со косовската полиција уапсија тројца полицајци во Северна Митровица, кои се товарат за „организиран криминал“ и „злоупотреба на службената положба“.

Back to top button
Close
Close