БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Косово нови осуммина починати и 249 заболени од Ковид-19, мали олеснувања на мерките

Бројката на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се зголеми на вкупно 1.298 од појавата на болеста, откако минатото деноноќие починаа осум од лицата заразени од коронавирусот, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close