БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Косово најавено укинување на полицискиот час и на забраната за забави и веселби

Асоцијацијата на општините на Косово (АОК), по денешнта средба со министерот за здравство, Арбен Витиа, соопшти дека наскоро се очекува и укинување на полицискиот час, а на 15 јуни и одлука за продолжување на работното време на угостителските објекти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close