Svet.SlajderБалканДописници Свет

Во Косово еден починат и 64 новозаболени од Ковид-19, извршени над 4.000 тестови

Изминатото деноноќие во Косово е регистриран еден смртен случај на заболен од Ковид-19, со што бројот на жртви на пандемијата, од нејзиното појавување во март минатата година, достигна до 2.227, јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close