БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Косово девет починати и 704 заболени од Ковид-19 последните 24 часа

Според последниот извештај на Националниот институт за јавно здравство на Косово, вклучително последните случаи, во земјата досега, како последица на пандемијата, починале 948 од вкупно 36.253 лица кај кои е откриен вирусот од појавата на епидемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close