БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Косово 186 заразени и двајца починати од Ковид-19 последните 24 часа

Бројката на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на 663, откако двајца пациенти кај кои бил откриен коронавирусот починаа во последните 24 часа, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close