Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во контроверзен училишен водич во Хонг Конг се бара од деца да учат за странски служби

Властите во Хонг Конг претставија „контроверзен училишен водич“ , во кој се наведува дека шестгодишни ученици треба да научат и да препознаат што е соработка со странски служби и субверзија, како дел од новата наставна програма за национална безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close