0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Во Конгресот поднесена резолуцијата за отповикување на Бајден

Пратеничката од американската сојузна држава Џорџија, Марџори Тејлор Грин, позната по своите контроверзни изјави, предложи Конгресот да објави постапка за импичмент на американскиот претседател Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close