Дописници СветСветСвет.Портал

Во Конгресот на САД распит за пропустите во обезбедувањето пред нападот на 6 јануари

Пред две сенатски комисии денеска се одржува распит на раководителите на полициската служба на Капитолот за пропустите во обезбедувањето за време на нападот на зданието извршен од страна на поддржувачи на поранешниот претседател Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close