Свет

Во Конго епидемија на чума

Повеќе од 500 случаи на чума се пријавени во североисточниот дел на Конго во последните три месеци. Според локалните власти, досега се регистрирани 520 случаи, а починало 31 лице.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close