0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Во Кочани огнената стихија оштети куќи и возила, десетина граѓани побарале помош поради отежнато дишење

Во пожарот што попладнево избувна на две локации во Кочани, и се доближи до станбените домови над градот во Белско Маало, има оштетени куќи, помошни објекти, оштетени се возила, меѓу кои и едно противпожарно возило.

Back to top button
Close
Close