ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Кисела Вода вчера санкционирани 71 возач

Министерството за внатрешни работи во акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Кисела Вода во текот на вчерашниот ден санкционира 71 возач, меѓу кои шест за возење без возачка, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за користење мобилен телефон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close