КултураКултура.Портал

Во Кинотека премиерно ќе се прикаже филмот „Рока го менува светот“

Во Кинотека на Северна Македонија вечерва од 18 часот се премиерно ќе се прикаже филмот „Рока го менува светот“ за најмладата публика, но и за целото семејство. Филмот е снимен според книжевните мотиви на шведската писателка за деца Астрид Лингрен, најпозната по романите за Пипи Долгиот Чорап. Станува збор за германска продукција во режија на Катја Бенрат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close