СветСвет.Портал

Во Кина за последните 24 часа еден заразен од Ковид-19, нема смртни случаи

Кина пријави еден нов случај на заразен со вирусот Ковид-19, лице кое доаѓа од странство, соопшти Националната здравствена комисија.

Пекинг, 5 мај 2020 (МИА) – Кина пријави еден нов случај на заразен со вирусот Ковид-19, лице кое доаѓа од странство, соопшти Националната здравствена комисија.

Во текот на вчерашниот ден не се регистрирани смртни случаи.

Кина, исто така, за 4 мај пријави 15 нови асимптоматски случаи, што е за два повеќе од претходниот ден.

Бројот заразени во Кина достигна 82.881, а починати се 4.633 лица. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close