Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Кина пронајден коронавирус во смрзнати производи

Најголемиот кинески пазар на прехранбени производи, пазарот Синфади во Пекинг, ја прекина продажбата и складирањето на разладено и смрзнато месо и морска храна, поради новооткриените случаи на коронавирус поврзани со овој вид храна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close