СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Кина повеќе од 680 милиони лица примиле барем една доза од вакцината против коронавирус

Во период од само пет дена во текот на минатиот месец Кина употребила 100 милиони дози од своите вакцини против Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close