СветСвет.Портал

Во Кина досега се вакцинирани околу 200 милиони граѓани

Во Кина досега се вакцинирани околу 200 милиони луѓе против Ковид-19 или 14,29 проценти од населението, приоритет им се дава на работниците од „првата линија на фронтот“ против пандемијата, студентите и пограничните жители.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close