Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Киев протести против договорот со проруските сили

Илјадници луѓе денеска во Киев протестираат против планот на претседателот Володимир Зеленски за одржување локални избори во источниот дел на земјата, каде се водат борби со проруски сили, затоа што сметаат дека тоа е голема отстапка за Русија.

Back to top button
Close
Close