Дописници МКД

Во Кичево стагнира бројот на новозаболени, во пад и на хоспитализирани

Повеќе од една седмица состојбата со ковид 19 во Кичево се подобрува, иако се уште релативно е висок бројот на новозаболени споредено со поголемите градови, каде бројот на новозаболени беше многу поголем, а сега забрзано се намалува, потврди Неџат Балажи, доктор од Општата болница Кичево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close