Дописници МКДОпштински вестиХроника

Во Кичево изгоре патничко моторно возило

Во полициската станица Кичево денеска во 08:55 часот, пријавен е пожар во патнички автомобил nа улицата „Партизански одреди“ во Кичево.

Кичево, 12 јануари 2020 (МИА) – Во полициската станица Кичево денеска во 08:55 часот, пријавен е пожар во патнички автомобил nа улицата „Партизански одреди“ во Кичево.

Од извршениот увид, констатирано е дека се работи за патничко моторно возило „Фолксфаген Голф“ со кичевски регистарски ознаки сопственост на Г.М.(64)од Кичево.

Пожарот е изгаснат од Територијалната против-пожарна единица од Кичево и формираат од СВР-Охрид.рз/бт/

Таг
Back to top button
Close
Close