Дописници СветКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Во КИЦ во Софија Мајски средби на словенските творци

Во Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија денеска македонски и бугарски поети ќе учествуваат на 15-тото издание на Мајски средби на словенските творци „Свето Слово“ Бургас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close