СветСвет.Слајдер

Во Казахстан и во Узбекистан рекоден број на новозаразени со Ковид-19

Казахстан и Узбекистан денеска регистрираа рекорден број нови случаи на заразени со Ковид-19, што сигнализира дека Централна Азија се уште не го надминала последниот пандемски бран, активиран од новите соеви

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close