Дописници МКДОпштински вести

Во Кавадарци се спроведува проект „Подобрување на социјализацијата на деца и млади со посебни потреби”

Во Кавадарци се спроведува проект „Подобрување на социјализацијата на деца и млади со посебни потреби”. Од кавадаречкиот Црвен крст денеска информираа дека во рамките на овој проект, е спроведена едукативно-креативна работилница во Дневниот центар во Кавадарци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close