Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Кавадарци отворена изложба посветена на различностите

Во рамки на Кавадаречката културна есен, вечерва во галеријата при Домот на култура „Иван Мазов - Климе“ беше отворена мултимедијална изложба посветена на различностите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close