Дописници МКДОпштински вести

Во Кавадарци и денеска аеродезинфекција

Во Кавадарци и денеска ќе има аеродезинфекција како и во изминатите денови. Таа ќе стартува во 16.30 часот, информираат од кабинетот на градоначалникот Митко Јанчев.

Кавадарци, 29 март 2020 (МИА) – Во Кавадарци и денеска ќе има аеродезинфекција како и во изминатите денови. Таа ќе стартува во 16.30 часот, информираат од кабинетот на градоначалникот Митко Јанчев.

-Жителите кои живеат во куќи и станбени згради кои се наоѓаат на самите улици, пожелно е да ги затворат своите прозори и врати. Во акцијата ќе учествуваат пет возила кои ќе вршат аеродезинфекција, соопштуваат од градоначалничкиот кабинет.

Освен во градското подрачје, аеродезинфекција во изминативе денови се врши и во околните села.свд/ир

Таг
Back to top button
Close
Close