СветСвет.Портал

Во Катар состанок на претставници на авганистанската Влада и на талибанците

Преговарачкиот тим на авганистанската Влада и членови на талибанското раководство се состанаа во Катар денеска во бид да разговараат за забрзување на мировните разговори што се неколку месеци застој, соопштија официјални лица од двете страни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close