0_Спорт.ПорталФудбал

Во Катар отворен третиот стадион на кој треба да се играат натпревари од СП 2022

Домаќинот на фудбалскиот Мундијал во 2022 година, Катар, вчера свеченото го отвори стадионот „Образовен град“.

Рајан, 16 јуни 2020 (МИА) – Домаќинот на фудбалскиот Мундијал во 2022 година, Катар, вчера свеченото го отвори стадионот „Образовен град“.

Настанот во Рајан беше посветен на работниците кои работеа за време на пандемијата на коронавирус.

Ова е трета арена подготвена за Светското првенство. Капацитетот на стадионот е 45.350 гледачи. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close