Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во карантин тројца премиери на балтички држави по средба со словенечкиот колега

Анже Логар беше позитивен во петокот, а во четвртокот ја заврши турнејата низ балтичките земји, каде се сретна со колегите од Летонија, Едгарс Ринкевичиус, Естонија Урмас Реинсалу и Литванија, Линас Линкевичиус.

Back to top button
Close
Close