СветСвет.Портал

Во Калифорнија регистрирана серија од 152 земјотреси

Повеќе од 150 земјотреси се регистрирани долж границата меѓу Калифорнија и Мексико, а најсилниот земјотрес беше 5,3 степени според Рихтеровата скала, објавија денеска американските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close