Svet.SlajderСвет

Во Кабул седуммина повредени во бомбашки напад

Најмалку шест припадници на авганистанските безбедносни сили и еден цивил се повредени во силна експлозија во Кабул, соопшти денеска авганистанското Министерството за внатрешни работи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close