СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Израел, Сејшелски Острови и во ОАЕ вакцинирани над 50 отсто од жителите

Во три држави - Израел, Сејшелски Острови и Обединети Арапски Емирати (ОАЕ) над 50 проценти од населението е вакцинирано против Ковид-19, објави руската новинска агенција ТАСС повикувајќи се на официјални податоци

Back to top button
Close
Close