Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Израел се подготвува нова кампања на вакцинација, овој пат и за децата

Израел планира во следните шест месеци да почне нова рунда вакцинации против коронавирус, во која овој пат ќе бидат вклучени и децата, најави премиерот Бенјамин Нетанјаху.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close