СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Израел, првпат од март, над 2.000 новоинфицирани за 24 часа

Министерството за здравство на Израел денеска соопшти дека повеќе од 2.000 луѓе биле позитивни на Ковид-19 во понеделникот, што е најмногу за 24 часа од март.

Back to top button
Close
Close