Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Израел има помалку од 1.000 активни случаи на заразени со Ковид-19

Помалку од илјада се активните случаи на зарзени со Ковид-19 во Израел нешто што се случува првпат од март минатата година. Тоа го објави денеска израелскиот министер за здравство Јули Еделштајн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close