0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Во изолација две вработени и 13 деца од неготинска градинка, нови осум случаи позитивни на коронавирус во Тиквешко

Две вработени и 13 деца од неготинска градинка се во изолација, откако дете добило позитивен резултат на Ковид тест. Извршена е дезинфекција во градинката. Информацијата за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close