0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Во изминатото деноноќие 390 прекршоци за неносење заштитна маска

За неносење лична заштита на лице се регистрирани 390 прекршоци во текот на изминатото деноноќие (3-4 август) на територијата на  целата држава.

Скопје, 4 август 2020 (МИА) – За неносење лична заштита на лице се регистрирани 390 прекршоци во текот на изминатото деноноќие (3-4 август) на територијата на  целата држава.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со КОВИД-19. хс/лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close