Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Италија запленети 650 килограми марихуана и уапсени Албанци кои ја одгледувале во пластеници

Се додава дека полицијата на Галарат, во провинцијата Варезе, во Ломбардија, запленила 650 килограми марихуана и уапсила петмина албански државјани за „индустриско одгледување и трговија со дрога“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close