Svet.SlajderЕвропа

Во Италија запленета голема количина нерегистрирани лекови

Италијанската полиција заплени 121.000 различни лекови, претежно од Кина, кои се продавани како средства против коронавирусот, во акција спроведена на целата територија во последниот месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close