Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија задолжителна апликација за следење на заразените од Ковид-19

Здравствените установи во Италија од денеска се обврзани да ги вклучуваат лицата заразени со Ковид-19 на мобилната апликација „Имуни“, што овозможува следење на контактите на заразено лице, пишува весникот „Ил фато Котодијано“.

Back to top button
Close
Close