0_Web_Насловна-слајдерЕвропа.ПорталСвет

Во Италија Сомалиец со нож нападна петмина, меѓу кои и дете, полицијата го уапси

Италијанската полиција уапси сомалиски барател на азил откако во саботата вечер со нож избоде четири лица и шестгодишно дете во туристичкиот град Римини, објави денеска новинската агенција АНСА.

Back to top button
Close
Close