0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија се воведува полициски час

Италијанскиот премиер Џузепе Конте синоќа потпиша указ со кој се воведува полициски час од 22 до пет часот на цела територија на Италија поради сузбивање на ширењето на новиот коронавирус

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close