Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија се појави свлечиште, дел од гробиштата завршија во море

Стотици закопани ковчези паднаа во море кога свлечиште уништи дел од гробиштата крај италијанскиот брег кај Камоли во близина на Ѓенова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close