Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Италија рекордни речиси 22.000 новозаразени

Италија во изминатите 24 часа регистрираше 21.994 нови случаи на коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство, што е највисока бројка за еден ден од почетокот на епидемијата во земјата.

Back to top button
Close
Close