БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Италија осомничени 237 лица за шверц на тешки дроги, од нив 117 лица од Албанија и Косово

Италијанското обвинителството ја финализира истрагата за акцијата „Крабурун“ во која се осомничи 237 лица, Италијанци но најмногу Албанци,вклучени во шверц главно на тешки дроги, низ цела Европа.

Back to top button
Close
Close